Wypożyczalnia sprzętu medycznego po urazie - jak to działa i ile kosztuje?
Jak wiadomo kupno sprzętu medycznego i ortopedycznego najczęściej wiąże się w niemałym wydatkiem. Zakup niektórych akcesoriów jest nieopłacalny lub zbyt kosztowny. W wielu przypadkach artykuły potrzebne tylko na daną chwilą później stają się zbędnym sprzętem zagracającym mieszkanie. Jak zatem pozyskać potrzebne urządzenia rehabilitacyjne, bez konieczności nabywania ich na własność? Które akcesoria ortopedyczne są najbardziej popularne i w jakich przypadkach się przydają? Jak wybrać najlepszy produkt? Na czym polega i ile kosztuje wynajem?
Wynajem sprzętu ortopedycznego
W wielu sytuacjach sprzęt medyczny potrzebny jest na niedługi okres czasu. Dlatego też zakup na własność wszelkich akcesoriów jest zwyczajnie nieopłacalny. W takiej sytuacji dealnym rozwiązaniem okazuje się sklep medyczny ze sprzętem rehabilitacyjnym i wynajem pożądanego urządzenia. Taki produkt można dopasować do potrzeb i wymagań pacjenta, lub wymienić jeśli nie spełnia jego oczekiwań lub zwyczajnie zwrócić po okresie rekonwalescencji. W wielu przypadkach jest to bardziej opłacalna forma pozyskania potrzebnego sprzętu. Takie produkty są serwisowane, dezynfekowane, sprawdzane oraz regularnie konserwowane. Są bezpieczne dla użytkowników, jak również pomagają dojść do sprawności.
Proces wypożyczenia jest prosty, a ceny dostosowane do możliwości klientów. Ostateczny koszt związany jest z rodzajem i wypożyczanym modelem, okresem najmu, ewentualną dostawą, itp. W niektórych przypadkach pobierana jest zwrotna kaucja. Przed wypożyczeniem podpisywana jest umowa, na której widnieją jasno określone warunki dzierżawy danego urządzenia. W wielu przypadkach taki sposób pozyskania sprzętu ortopedycznego jest znacznie korzystniejszy i wygodniejszy niż jego zakup.
Przydatne artykuły ortopedyczne - cechy, charakterystyka, zastosowanie
Wiele przypadków i sytuacji wymusza na nas pozyskanie specjalistycznych artykułów, które znacznie ułatwią proces rehabilitacji czy rekonwalescencji. Wiele z nich po prostu ułatwia życie i poruszanie się. Choć istniej przekonanie, że sprzęty te zazwyczaj potrzebne są seniorom, to jest to bardzo błędne spostrzeżenie. Narzędzia te są pomocą zarówno dla młodych, jak i starszych pacjentów. Najczęściej wykorzystywane po przebyciu wszelkiego rodzaju urazów, złamań, kontuzji, zabiegów operacyjnych, czy długotrwałym unieruchomieniu.
Wśród najbardziej powszechnych akcesoriów ortopedycznych, które znajdują się w ofercie sklepu medycznego PATRONUS (https://patronus-med.pl/sklep/) znajdują się:
- kule ortopedyczne - występują dwa rodzaje - łokciowe oraz pachowe. Ich zadaniem jest podtrzymywanie pacjenta w pozycji stojącej oraz dostarczenie możliwości poruszania się np. bez konieczności obciążania jednej nogi. Wykorzystywane po złamaniach, w trakcie terapii leczniczej, w momencie założenia gipsu, po zabiegach na kolano czy biodro, itp.
- laski rehabilitacyjne - trójnogi, czwórnogi - poprawiają stabilną pozycję podczas chodzenia. Często wykorzystywane przez osoby starsze, seniorów czy słabych siłowo pacjentów. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie pionowej pozycji, jak również powolne przemieszczanie się.
- balkoniki, chodziki - niskie, na kółkach, kroczące, podpórki jedne - to urządzenia, dzięki którym możliwe jest jeszcze stabilniejsze utrzymanie pozycji. Przeznaczone dla osób z dużymi problemami w poruszaniu się, z ograniczeniami, jak również tych, którzy rozpoczęli rehabilitacje czy rekonwalescencję. Chodziki na kółkach często wyposażone są w koszyczek czy półeczkę, na których można przewozić różnego rodzaju przedmioty. Umożliwiają one również mały odpoczynek - bardzo pomocne seniorom.
- wysokie balkoniki typu Ambona - urządzenia wykorzystywane w rehabilitacji osób z upośledzeniami układu mięśniowego lub nerwowego. Dzięki nim możliwa jest bezpieczna pionizacja pacjenta. Regulowana wysokość balkonika umożliwia stabilne podparcie ciała.
lub dodaj komentarz jako gość
Najpopularniejsze wpisy:
-
Lekarz urolog — co leczy i kiedy umówić się na badanie urologiczne?
-
Jak psychoterapia może wpłynąć na samopoczucie?
-
Odstające uszy i inne problemy estetyczne
-
Problem przerośniętych i rozciągniętych płatków uszu — kiedy zdecydować się na zabieg?
-
Wypożyczalnia koncentratorów tlenu - oferta sklepu medycznego Patronus-med
Najnowsze wpisy:
-
Zalety i wady prywatnej opieki zdrowotnej - porównanie z NFZ
-
Jakie są rodzaje koncentratorów tlenu?
-
Kiedy trzeba zastosować leczenie tlenem?
-
Odstające uszy i inne problemy estetyczne
-
Top 10 psychoterapeutów na Mokotowie i w Śródmieściu w Warszawie