Korekta uszu - Derm Estetyka

Jakie są wskazania do zabiegu korekty uszu?

Uszy to fragment ciała człowieka, który – choć mały – potrafi w znaczący sposób zdeterminować wygląd zewnętrzny. Są one bardzo często źródłem kompleksów, rzutujących na kontakty towarzyskie oraz utrudniających normalne funkcjonowanie na co dzień. Współcześnie takie problemy rozwiązuje jednak medycyna estetyczna. Specjalistyczne zabiegi pozwalają pozbyć się asymetrii, dokonać korekty odstających uszu oraz usunąć defekty, wpływające negatywnie na ich wygląd.

Czytaj więcej

Księgowość prowadzona w aptece przez Centrum Rachunkowe Bydgoszcz

Jak prowadzić księgowość w aptece?

Prowadzenie apteki to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie. Nieustanne zmiany na listach refundacyjnych leków oraz modyfikacje, związane ze sposobem zarządzania placówkami aptecznymi, wprowadzają często chaos i dezorientację. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest z pewnością biuro rachunkowe, świadczące usługi dla firm medycznych. Podstawą sukcesu jest jednak wybór odpowiedniego biura, które będzie wykonywać swoje obowiązki zgodnie z najwyższymi standardami, mając na uwadze wciąż zmieniające się przepisy prawne. Dokonanie właściwego wyboru zdejmuje z właścicieli aptek ciężar odpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie placówek pod względem dokonywanych rozliczeń.

Czytaj więcej

flebologia

Flebologia - czyli lekarze od leczenia i usuwania żylaków

Wiele czynników w dzisiejszym świecie ma wpływ na choroby układu krążenia. Żylaki powstają u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, stosują używki, palą papierosy, sięgają po niezdrową dietę i zapominają o codziennym ruchu. Kiedy zauważymy te problemy, warto jak najszybciej skorzystać z wizyty u flebologa. Jest to specjalizacja lekarska, jaka zajmuje się leczeniem pajączków, zapalenia żył, żylaków i profilaktyką chorób naczyń. Czym zajmuje się lekarz od żylaków? Co warto wiedzieć? Kiedy trzeba udać się na konsultację flebologiczną? Jak zadbać o zniwelowanie ryzyka powstawania żylaków?

Czytaj więcej

Liposukcja i plastyka brzucha w Genesis Clinic Kraków

Liposukcja i plastyka brzucha – kiedy widać efekty?

Klasyczna liposukcja powoli ustępuje miejsca innowacyjnym metodom i technikom wysmuklania ciała. Ci, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości powinni wiedzieć, że zabieg powoduje nie tylko uzyskanie wymarzonej sylwetki, ale również i zapobiega problemom, takim jak blizny i nieestetyczne fałdy skóry. Efekty zabiegów widać bardzo szybko, a korzyści z nich płynące docenia coraz więcej zadowolonych pacjentów, niezależnie od płci.

Czytaj więcej

serwis endoskopów

Jak wygląda mycie i dezynfekcja sprzętu endoskopowego?

Literatura medyczna zna przypadki zakażeń, powstałych w wyniku niedokładnej sterylizacji i dezynfekcji sprzętu medycznego. Niezwykle istotną kwestią, związana z opisanymi niebezpieczeństwami, jest więc precyzyjne wykonywanie zapisów, zawartych w szpitalnych przepisach BHP, instrukcjach obsługi endoskopu oraz opisie konstrukcji jego i towarzyszących mu akcesoriów. 

Czytaj więcej