PATRONUS - wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego po urazie - jak to działa i ile kosztuje?

Jak wiadomo kupno sprzętu medycznego i ortopedycznego najczęściej wiąże się w niemałym wydatkiem. Zakup niektórych akcesoriów jest nieopłacalny lub zbyt kosztowny. W wielu przypadkach artykuły potrzebne tylko na daną chwilą później stają się zbędnym sprzętem zagracającym mieszkanie. Jak zatem pozyskać potrzebne urządzenia rehabilitacyjne, bez konieczności nabywania ich na własność? Które akcesoria ortopedyczne są najbardziej popularne i w jakich przypadkach się przydają? Jak wybrać najlepszy produkt? Na czym polega i ile kosztuje wynajem?

Kontynuuj czytanie

arteterpia dla dorosłych z Sensarte

Arteterapia dla dorosłych - odnajdź sens dzięki sztuce

Arteterapia to rodzaj oddziaływania terapeutycznego, które wykorzystuje różne techniki kreatywne i artystyczne w celu wyrażenie i zrozumienia swoich emocji i uczuć. Jest to bardzo dobry sposób na pomoc seniorowi w nauce komunikowania swoich potrzeb oraz rozumieniu ich. Ponadto to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w grupie osób o podobnym wieku i zainteresowaniach, dzięki czemu senior nie ma poczucia wykluczenia społecznego.

Kontynuuj czytanie

Jak rozpoznać wadę wymowy u dziecka?

Mowa pełni ważną rolę w procesie komunikowania się z otoczeniem. Jest to stosowanie systemu językowego złożonego ze znaczeń i reguł gramatycznych, do wyrażania myśli, emocji i potrzeb. Jednym z aspektów mowy jest artykulacja, czyli nadawanie przekazywanym treściom formy brzmieniowej. Są to ustne wypowiedzi, które powinny być zrozumiałe dla odbiorcy, posługującego się tym samym językiem. Jeśli artykulacja jest nieprawidłowa, może to zakłócić dokładne porozumiewanie się z otoczeniem i prowadzić do zaburzeń funkcjonowania w środowisku społecznym. Rozwój mowy u dziecka jest długotrwałym procesem, który zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia.

Kontynuuj czytanie