Odstające uszy i inne problemy estetyczne

Każdy człowiek niezależnie od płci i wieku chce się dobrze prezentować. Wiemy jak wielkie znaczenie mają czynniki wizualne. Dotyczy to wnętrz, przedmiotów oraz nas samych. Warto pamiętać o należytym dbaniu o siebie i pielęgnacji swojego ciała. Czasem nie potrzeba wiele, aby odmienić swój codzienny wygląd.

Kobieta przed korektą odstających uszu w gabinecie Derm-Estetyka

Mankamenty urody, a problem z akceptacją samych siebie

Każdy ma jakieś defekty, niektóre z nich można ukryć tak, aby stały się niewidoczne dla innych. Niektóre stanowią wadę tylko w naszym wyobrażeniu, podczas gdy innym bardzo się podobają. Może być tak z dużymi zębami, jeśli są proste mogą wyglądać pięknie, ale ich posiadacze mogą się ich wstydzić. Tak jest z każdą częścią ciała. Każda z nich jest w 100 % unikalna i nasza. Czasami jednak pewnych elementów nie da się ukryć i bardzo rzucają się wzrokowi innych i naszemu dobiciu w lustrze. Na przykład bardzo duże nosy zaburzają proporcje twarzy i niektórzy nie lubią tej części ciała u siebie. Oczywiście, dzisiaj medycyna stwarza możliwości zmiany tego, co w naszym odczuciu jest nieatrakcyjne. Rzecz jasna dobrze jest skonsultować to z lekarzem.

Problem odstających uszu

Dziewczyna posiadająca dyskomfort odstających uszu

Czasem problemem mogą być odstające uszy. W przypadku kobiet z gęstymi, długimi włosami problem można częściowo rozwiązać odpowiednią fryzurą. Korekta uszu jest jednak również możliwa i warto się na nią zdecydować. W internecie znajdziemy wiele stron tłumaczących na czym polega korekta uszu, a między innymi strony specjalistycznych gabinetów, takich jak Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna w Gdyni. Jest wiele możliwości na to, aby cieszyć się wyglądem swoich marzeń. Najpierw jednak trzeba pojąć jak wielkie znaczenie ma wszystko, co sobą reprezentujemy. Osobowość i temperament to najcenniejsze co mamy i co powinniśmy wciąż ulepszać na drodze samorozwoju. Mankamenty twarzy są w wielu przypadkach subiektywne, inni w ogóle ich nie widzą, albo się na nich nie koncentrują. Czasami jednak odstające uszy, krzywe zęby czy przesadnie duży nos może stanowić kłopot. Warto wtedy zdecydować się na korektę. Operacja odstających uszu jest możliwa u wielu osób. Sporo kobiet opowiada, jak bardzo operacja odmieniła ich postrzeganie samych siebie i dodała pewności siebie. Zdarzają się jednak przeciwwskazania do korekcji uszu.

Jak poradzić sobie z odstającymi uszami bez operacji?

Jeśli nie ma innego wyjścia i nie można wykonać operacji pozostaje odpowiednia fryzura. W przypadku kobiet jest to dużo łatwiejsze, natomiast mężczyźni również mogą postawić na większe objętościowo uczesanie na górze głowy, które wyrówna proporcje. Trzeba pamiętać o tym, że nie ma ludzi doskonałych i najlepiej polubić swoje mankamenty i przerodzić je w atut. Kiedy nie ma możliwości z jakichś powodów wykonać korekty znacznie lepiej jest skupiać się na tym, co można zrobić. Każdy jest inny, a pamięć o tym pomaga wierzyć w siebie i nie budować poczucia własnej wartości na kiepskim fundamencie, jakim jest wygląd. Uroda przemija, nawet u najpiękniejszych osób. Z czasem wszystko sie zmienia.