Wypożyczalnia koncentratorów tlenu - oferta sklepu medycznego Patronus-med

Coraz więcej ludzi doświadcza problemów z oddychaniem i wydychaniem właściwej ilości powietrza, efektem czego jest nieodpowiednie dotlenienie organizmu. W takich sytuacjach niezbędne okazać może się podawanie mu tlenu, co umożliwia koncentrator tlenu.

wypożyczalnia sprzętu medycznego patronus-med

Czym jest i dla kogo rekomendowany jest koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to specjalistyczne urządzenie medyczne, które w ramach tlenoterapii umożliwia zapewnienie tlenu osobie wykazującej problemy z wdychaniem powietrza. Użytkowanie koncentratora tlenu ułatwia oddychanie, usprawniając tym samym możliwości płuc. Ten medyczny generator tlenu umożliwia dotlenienie osób zmagających się ze schorzeniami układu oddechowego takimi jak astma oskrzelowa, mukowiscydoza, dysplazja oskrzelowo-płucna, włóknienie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc, czy rak. Sprawdza się również w terapii niewydolności oddechowej. W przypadku chorób układu krążenia tlenoterapia koncentratorem tlenu wskazana jest przy niedociśnieniu i nadciśnieniu tętniczym, niewydolności krążeniowej, dławicy piersiowej oraz przy włóknieniu i zawale mięśnia sercowego. Użytkowanie go jest zatem pomocne przy rozmaitych nieprawidłowościach pracy serca. Mniej znanym zastosowaniem koncentratora tlenu, choć równie skutecznym jest użytkowanie go przy alergiach, rehabilitacji, czy zaburzeń o podłożu psychicznym i neurologicznym. Dotlenienie organizmu wpływa także pozytywnie na problemy związane ze snem.

Rodzaje koncentratorów tlenu

Wśród dostępnych na rynku koncentratorów tlenu można wyróżnić koncentratory stacjonarne oraz przenośne. W ofercie sklepu Patronus-med możliwy jest zarówno ich zakup jak i wypożyczenie. Szeroka oferta i wybór sprzętu jaką proponuje firma medyczna znajduje się na stronie ich wypożyczalni. Przykładowe koncentratory tlenu, zarówno stacjonarne, jak i mobilne, możemy znaleźć pod adresami:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu medycznego Patronus-med posiadającego zarówno sklep internetowy, jak i sklepy stacjonarne w miastach takich jak Bystra, Buczkowicie i Lipowa.