Skip to main content

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu - oferta sklepu medycznego Patronus-med

Coraz więcej ludzi doświadcza problemów z oddychaniem i wydychaniem właściwej ilości powietrza, efektem czego jest nieodpowiednie dotlenienie organizmu. W takich sytuacjach niezbędne okazać może się podawanie mu tlenu, co umożliwia koncentrator tlenu.

Koncentrator tlenu - gdzie kupić

Czym jest i dla kogo rekomendowany jest koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenu to specjalistyczne urządzenie medyczne, które w ramach tlenoterapii umożliwia zapewnienie tlenu osobie wykazującej problemy z wdychaniem powietrza. Użytkowanie koncentratora tlenu ułatwia oddychanie, usprawniając tym samym możliwości płuc. Ten medyczny generator tlenu umożliwia dotlenienie osób zmagających się ze schorzeniami układu oddechowego takimi jak astma oskrzelowa, mukowiscydoza, dysplazja oskrzelowo-płucna, włóknienie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc, czy rak. Sprawdza się również w terapii niewydolności oddechowej. W przypadku chorób układu krążenia tlenoterapia koncentratorem tlenu wskazana jest przy niedociśnieniu i nadciśnieniu tętniczym, niewydolności krążeniowej, dławicy piersiowej oraz przy włóknieniu i zawale mięśnia sercowego. Użytkowanie go jest zatem pomocne przy rozmaitych nieprawidłowościach pracy serca. Mniej znanym zastosowaniem koncentratora tlenu, choć równie skutecznym jest użytkowanie go przy alergiach, rehabilitacji, czy zaburzeń o podłożu psychicznym i neurologicznym. Dotlenienie organizmu wpływa także pozytywnie na problemy związane ze snem.

Jak działa koncentrator tlenu?

Jak sama nazwa wskazuje, koncentrator tlenu działa na zasadzie koncentracji tlenu z powietrza. Proces ten polega na tym, że koncentrator odsyca powietrze z otoczenia, a następnie przepuszcza je przez specjalny filtr, który usuwa inne składniki mieszaniny gazów, pozostawiając tylko czysty tlen. W takiej postaci trafia do pacjenta za pomocą specjalnego węża i maski lub przy użyciu innych dostępnych interfejsów.

Aby prawidłowo korzystać z urządzenia, ważne jest przestrzeganie kilku kluczowych zasad. Po pierwsze, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w celu określenia odpowiedniego poziomu dotlenienia i czasu, przez który będzie potrzebował tlenoterapii. Po drugie, koncentrator powinien być ustawiony na właściwym poziomie tlenu, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja urządzenia zgodnie z zaleceniami producenta.

Patronus - sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

Rodzaje koncentratorów tlenu

Wśród dostępnych na rynku koncentratorów tlenu można wyróżnić koncentratory stacjonarne oraz przenośne. W ofercie sklepu Patronus-med możliwy jest zarówno ich zakup jak i wypożyczenie. Szeroka oferta i wybór sprzętu jaką proponuje firma medyczna znajduje się na stronie ich wypożyczalni. Przykładowe koncentratory tlenu, zarówno stacjonarne, jak i mobilne, możemy znaleźć pod adresami:

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu medycznego Patronus-med posiadającego zarówno sklep internetowy, jak i sklepy stacjonarne w miastach takich jak Bystra, Buczkowicie i Lipowa. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Adam · 8 miesięcy temu
    Patronus-med znowu ratuje sytuację! Traf chciał, że natknąłem się na ich artykuł o koncentratorach tlenu, jak miałem problemy z oddychaniem. Szybkie wypożyczenie sprzętu, bez biegania po szpitalach, i mogę w domowym zaciszu wracać do formy. Terapia idzie gładko, a jak już nie będę potrzebował koncentratora, po prostu go zwrócę. Genialna opcja, ekonomiczna i wygodna – polecam!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

To prawda, że niektórych elementów naszego ciała nie da się ukryć i potrafią się rzucać ...
Karol 7 miesięcy temu Medycyna estetyczna brzucha
Muszę przyznać, że to faktycznie aktualny temat. Niestety teraz sporo osób ma kompleksy związane ze ...
Patronus-med znowu ratuje sytuację! Traf chciał, że natknąłem się na ich artykuł o koncentratorach tlenu, ...
W naszym przypadku konieczny był pobyt krótkoterminowy w domu seniora. Od kilku lat sprawujemy domową ...
Bardzo opłacalna możliwość. Uraz mija, a przecież sprzęt medyczny potem leży. Lepiej, żeby kolejny raz ...