Skip to main content

Sprzęt rehabilitacyjny - co do niego zaliczamy?

Dodaj komentarz

Sprzęt rehabilitacyjny występuje w wielu wersjach. Aktualnie do wyboru mamy wiele propozycji, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego rehabilitanta i pacjenta. Oczywiście w każdym przypadku konieczne jest odpowiednie dobranie takiego sprzętu. Sprawdźmy, czym cechują się te urządzenia i co można do nich zaliczyć. Co warto wiedzieć o sprzęcie do rehabilitacji? Jakie sprzęty znajdziemy na rynku? O czym pamiętać podczas wyboru najlepszego rozwiązania?

Sprzęt rehabilitacyjny - co do niego zaliczamy?

Sprzęt rehabilitacyjny

Myśląc o sprzęcie tego typu, od razu przed oczami staje nam wózek inwalidzki. Jest to asortyment pierwszej potrzeby, który pozwala wpływać na komfort osoby niepełnosprawnej. Wyróżnić można modele ortopedyczne aktywne, kierowane przez drugą osobę, elektryczne i sportowe. Ponadto, do sprzętu rehabilitacyjnego zaliczamy także:

  • Ortezy i protezy
  • Kule i balkoniki
  • Czwórnogi i trójnogi
  • Piłki rehabilitacyjne
  • Rowerki stacjonarne
  • Szyny CPM
  • Taśmy i gumy do rehabilitacji
  • Ergometry itp.

Osoby niepełnosprawne ruchowo są narażone na powstawania odleżyn. To sprawia, że w ich życiu ogromne znaczenia mają łóżka i materace przeciwodleżynowe. Mają one na celu zapewniać spokojny sen, zmniejszać ryzyko powstania otarć, odgnieceń i bólu. Co ciekawe, te produkty ułatwiają także przemieszczanie, podnoszenie i opuszczania łóżka.

Sprzęty do zabiegów higienicznych

Nie zapominajmy o sprzętach do zabiegów higienicznych, które pełnią ważne zadania w opiece nad chorym. Chodzi tutaj o podnośniki, cewniki urologiczne, podkłady na łóżko, pieluchomajtki, czy też krzesła i pomoce toaletowe. Osobami niepełnosprawnymi są także osoby niewidome, nieme, czy też głuche. W codziennym życiu korzystają oni z różnorodnych sprzętów, takich jak inhalatory tłokowe, membranowe, ssaki elektryczne, aparaty słuchowe, czytaki, koncentratory tlenu. Więcej dowiesz się na blogu "O koncentratorach tlenu – najważniejsze informacje", gdzie poznasz więcej informacji na temat generatorach powietrza.

Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji, które pozwolą osobom chorym godnie żyć. Możemy postawić na wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, gdzie skorzystamy z wielu opcji. Ponadto możemy także liczyć na pomoc specjalistów podczas wyboru idealnych rozwiązań.

Jak widać, sprzęt rehabilitacyjny to nie tylko wózki inwalidzkie i kule. Użytkowanie danego sprzętu jest zależne od tego, z jakim schorzeniem boryka się dana osoba. Niektórzy korzystają z łóżek rehabilitacyjnych, a inni z aparatów słuchowych, ergometrów, piłek rehabilitacyjnych i wielu innych rzeczy. Poszukując sprzętu tego typu, warto mieć na uwadze sprawdzone rozwiązania. Nie ma mowy o byle jakich produktach, które nie spełnią naszych potrzeb. Konieczny jest wybór najlepszych jakościowo sprzętów, tworzonych przez cenionych producentów. To daje nam pewność, że sprzęt rehabilitacyjny będzie służył bez zarzutu przez długi czas.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.