Plastyka powiek - najważniejsze informacje

Plastyka powiek jest zabiegiem, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie skórze młodszego wyglądu i zdrowego stanu skóry. Przeprowadzany zabieg usuwa nadmiar skóry z okolic górnych i dolnych powiek oraz wiotkie tkanki będące przyczyną pojawienia się tzw. worków pod oczami. Zabieg trwa do dwóch godzin.

Gdzie szukać specjalisty?

Specjalisty, któremu możemy powierzyć nasze powieki, możemy poszukać w internecie, wpisując takie frazy jak "plastyka powiek Gdynia", dzięki czemu znajdziemy także opinie na temat okolicznych gabinetów. Jednym z miejsc cieszących się popularnością ze względu na tego typu zabiegi jest Gabinet Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka, zatrudniający specjalistów z bogatymi kwalifikacjami oraz doświadczeniem.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek?

W zabiegu plastyki powiek dokonuje się nacięcia w rejonach górnych (nad brzegiem rzęskowym) i dolnych powiek. Zgromadzony w ten sposób nadmiar skóry zostaje usunięty, a pozostałą skórę umieszcza się w powstałym ubytku wypełniając rejon powiek. Po zabiegu pojawiają się blizny w rejonach dolnej linii zmarszczek i załamaniu powieki górnej. Blizny znikają w późniejszym czasie w miarę gojenia się powiek. Całkowity czas rekonwalescencji po zabiegu wynosi do czternastu dni. Po tym okresie można już wrócić do pracy.

Korekcja powiek

Jednocześnie podczas zabiegu może z tkanek powieki zostać usunięty tłuszcz oraz fragmenty zwiotczałej skóry. Dzięki czemu oczy wydają się być większe, a skóra żywsza, młodsza i bardziej elastyczna. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Zabieg estetycznej korekcji powiek docenią osoby w wieku 35 lat i więcej. Przeważnie decydują się na niego jednak osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, gdy skóra wokół powiek nie jest już tak jędrna i elastyczna jak dawniej.

Zagrożenia związane z korekta powiek

Korekcja opadających powiek nie może zostać wykonana u każdego. Do najpoważniejszych zagrożeń i powikłań mogą należeć pogorszenie się wzroku oraz pojawienie się zespołu suchego oka. Inne szerzej znane objawy to zwiększenie objętościowe opuchlizny powiek już po zdjęciu szwów oraz wystąpienie infekcji.

Plastyka powiek dolnych

Zabieg plastyki powiek dolnych jest skierowany do osób, które pragną ujędrnić dolną powiekę i nadać jej witalności. Nie jest on jednak zawsze konieczny. Natomiast opadanie powiek górnych wymaga od nas konkretnej reakcji. Często jest to nieprzyjemna dolegliwość, która powoduje dyskomfort na co dzień. Opadanie powieki prowadzi do zwężenia widoczności, a nawet może być przyczyną powstawania niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy samochodem lub w trakcie pracy.

Rekonwalescencja

Proces rekonwalescencji po zabiegu wiąże się z nakładaniem w rejonie powiek maści chroniącej oczy od powikłań i możliwych infekcji. Zaleca się korzystanie z płynów z ceramidami przyspieszających gojenie blizn. W tym czasie mogą wystąpić obrzęk iw rejonie powiek, jest to jednak przejściowy stan. Ważne jest dbanie o kondycje powiek. Nie zaleca się przez okres miesiąca wykonywać cięższych prac. Po zabiegu przez ten okres około tygodnia nie powinno się nadwyrężać mocno wzroku. Po tygodniu dochodzi do zdjęcia szwów. Makijaż można nakładać na oczy dopiero po dziesięciu dniach od ich zdjęcia. W tym samym momencie powinny ustąpić ostatnie widoczne obrzęki w okolicy oczu.