Skip to main content

Liposukcja i plastyka brzucha – kiedy widać efekty?

Dodaj komentarz

Klasyczna liposukcja powoli ustępuje miejsca innowacyjnym metodom i technikom wysmuklania ciała. Ci, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości powinni wiedzieć, że zabieg powoduje nie tylko uzyskanie wymarzonej sylwetki, ale również i zapobiega problemom, takim jak blizny i nieestetyczne fałdy skóry. Efekty zabiegów widać bardzo szybko, a korzyści z nich płynące docenia coraz więcej zadowolonych pacjentów, niezależnie od płci.

Liposukcja nie jest metodą na obniżenie wagi czy leczenie otyłości. Pozwala ona na korekcję w zakresie niedoskonałości sylwetki i na jej modelowanie. Metoda ta jest wykorzystywana z sukcesami już od lat 60. ubiegłego wieku, choć dzisiejsza technika jest znacznie mniej bolesna, a utrata krwi podczas zabiegu została zminimalizowana. Współcześnie zabiegi są również znacznie bardziej bezpieczne, a czas rekonwalescencji o wiele krótszy, niż to było jeszcze kilkanaście lat temu.

Liposukcja brzucha – najpopularniejsze metody

Liposukcja z wykorzystaniem metody Vaser Lipo 4D to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych metod, jeśli chodzi o korekcję sylwetki. Pierwotnie była ona wykorzystywana do rzeźbienia mniejszych partii ciała. Dziś skutecznie stosuje się ją w zabiegach takich jak liposukcja brzucha, która ma na celu jego wymodelowanie. Liposukcja ta jest mało inwazyjna, a po zabiegu organizm regeneruje się błyskawicznie. Dzięki liporzeźbieniu Vaser Lipo 4D, możliwe staje się nadanie sylwetce sportowego wyglądu, poprzez utworzenie charakterystycznych zagłębień, uwypukleń i bruzd. To innowacyjna perspektywa, której nie gwarantowała do tej pory żadna metoda liposukcji. 

Dużą popularnością cieszy się również liposukcja wodna czyli tzw. Body Jet - dzięki ciśnieniu, które powstaje poprzez napór wody na tkankę tłuszczową, ulega ona fragmentacji. Ból podczas zabiegu zostaje zniwelowany poprzez dodatek środka znieczulającego. Pacjenci doceniają również minimalną opuchliznę i wyjątkowo krótki czas rekonwalescencji. W obu przypadkach pacjent nie musi być hospitalizowany i może udać się do domu kilka godzin po zabiegu. 

Efekty po zabiegu liposukcji

Pierwsze efekty można zauważyć tuż po zabiegu. Zawartość tłuszczu w ciele wyraźnie spada, pojawia się również efekt obkurczenia skóry. Staje się ona ujędrniona i szybko regeneruje się. Liposukcja powoduje nie tylko wymodelowanie sylwetki, ale również trwałe usunięcie cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz stwarza możliwość reimplantacji pobranego tłuszczu w celu rzeźbienia innych partii ciała.

Ostateczne efekty zależą w znacznej mierze nie tylko od techniki, ale również i od wprawy chirurga. Dlatego też warto swoje ciało i marzenia powierzyć profesjonalistom z Genesis Clinic, która znajduje się w Krakowie przy ul. Korzeniowskiego 39. To właśnie tutaj troska o komfort pacjenta idzie w parze z zaufaniem, opartym na doświadczeniu i profesjonalizmie, gromadzonym przez szereg kolejnych lat.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.