Jakie są wskazania do zabiegu korekty uszu?
Uszy to fragment ciała człowieka, który – choć mały – potrafi w znaczący sposób zdeterminować wygląd zewnętrzny. Są one bardzo często źródłem kompleksów, rzutujących na kontakty towarzyskie oraz utrudniających normalne funkcjonowanie na co dzień. Współcześnie takie problemy rozwiązuje jednak medycyna estetyczna. Specjalistyczne zabiegi pozwalają pozbyć się asymetrii, dokonać korekty odstających uszu oraz usunąć defekty, wpływające negatywnie na ich wygląd.
Jakie są wskazania do korekty uszu?
Odstające uszy nie są zazwyczaj problemem, przynoszącym konsekwencje zdrowotne. Narastające kompleksy i trudności z nimi związane, mogą jednak przyczynić się do powstawania różnego rodzaju problemów, dotyczących sfery psychicznej. To właśnie one warunkują obniżenie jakości codziennego funkcjonowania, trudności w adaptacji w nowym otoczeniu czy problemy z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich. Najczęściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się osoby, borykające się z problemem odstających lub też zbyt dużych uszów. Tego rodzaju dysproporcje czy defekty w znaczący sposób wpływają na wygląd twarzy. Wady te są jednak łatwe do skorygowania, w czym pomaga korekta odstających uszu.
Czym jest korekta odstających uszu?
Mianem otoplastyki określa się zabieg korekcyjny, który wykonywany jest w obrębie uszu. Dzięki niemu możliwa staje się eliminacja takich problemów, jak chociażby zapadnięcie małżowiny usznej, ucho zapaśnika, powstające na ogół podczas uprawiania różnego rodzaju sportów kontaktowych, jak np. boks czy zapasy oraz guzek Darwina, którym określane jest zgrubienie w górnej części małżowiny usznej. Korekta uszu pozwala także rozwiązać problem zaniku małżowin usznych, odstających uszu czy też ich asymetrii. Więcej o jej możliwościach przeczytać można w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, poruszającym temat nie tylko samego zabiegu, ale również i zaleceń pozabiegowych.
Czy odstające uszy u dzieci można operować?
Odstające uszy to problem zwłaszcza w przypadku młodego pokolenia. Ujawnia się on stosunkowo wcześnie i może w znaczący sposób determinować funkcjonowanie dziecka w środowisku rówieśniczym. Korekta odstających uszu to zabieg, który przeprowadza się jednak dopiero wówczas, gdy dziecko ukończy 6 lat. Wtedy to uszy przestają szybko się rozwijać i możliwa jest ich korekta. Na ogół zabieg taki przeprowadzany jest pomiędzy 7 a 19 rokiem życia. Wtedy to właśnie rozwija się intensywne życie towarzyskie, a dziecko zaczyna odczuwać narastające kompleksy, związane z wyglądem zewnętrznym.
Jak przebiega korekta uszu?
Korekta odstających uszu to bezpieczny zabieg. W jego trakcie wykonywane jest niewielkich rozmiarów nacięcie, dzięki któremu możliwe staje się modelowanie chrząstki ucha oraz kąta ich nachylenia do czaszki. Szwy ściągane są 7 dni po zabiegu. Taka ingerencja chirurgiczna nie pozostawia po sobie widocznych śladów, gdyż nacięcie wykonywane jest za uchem. Pomimo tego zawsze warto wybierać kliniki, które mogą poszczycić się dobrą opinią i zaufaniem pacjentów. Jedną z nich jest Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej, znajdująca się na ul. Armii Krajowej 38-42, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484), w której zabiegi z zakresu otoplastyki są wykonywane z powodzeniem już od wielu lat. Renoma i doświadczenie personelu dają pewność fachowej opieki i satysfakcjonujących efektów zabiegu.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Lekarz urolog — co leczy i kiedy umówić się na badanie urologiczne?
-
Jak psychoterapia może wpłynąć na samopoczucie?
-
Odstające uszy i inne problemy estetyczne
-
Arteterapia dla dorosłych - odnajdź sens dzięki sztuce
-
Wypożyczalnia koncentratorów tlenu: Oferta sklepu medycznego Patronus-Med
Najnowsze wpisy:
-
Wypożyczalnia koncentratorów tlenu: Oferta sklepu medycznego Patronus-Med
-
Zalety i wady prywatnej opieki zdrowotnej - porównanie z NFZ
-
Jakie są rodzaje koncentratorów tlenu?
-
Kiedy trzeba zastosować leczenie tlenem?
-
Odstające uszy i inne problemy estetyczne