Skip to main content

Czy istnieje skuteczna metoda leczenia łysienia?

Dodaj komentarz

Łysienie to jest dość poważny problem, który męczy zarówno kobiety jak i mężczyzny. Trzeba pamiętać, że łysienie to nie tylko problem natury estetycznej, ale także sygnał, że z organizmem dzieje się coś nie tak. Przyczynami łysienia mogą być na przykład stres, zaburzenia hormonalne, czy też na skutek przyjmowania różnych leków. Jeśli ma się problem z tą przypadłością, to warto wiedzieć, w jaki sposób realizowane jest leczenie łysienia. Oczywiście największym problemem jest utrata włosów na głowie. Problemu nie ma w momencie gdy wypada nam do 100 włosów dziennie.

Klinika włosa

Istnieje wiele metod skutecznego leczenia łysienia. Miejsca takie jak klinika medycyny estetycznej w Krakowie posiadają w swojej ofercie możliwość skorzystania z porady trychologa. Dzięki wizycie u "lekarza od włosów" możemy znaleźć skuteczne rozwiązanie wielu naszych problemów. Jeżeli nasz problem dotyczy łysienia, warto wiedzieć z jakim rodzajem łysienia się zmagamy.

Rodzaje łysienia

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że łysienie ma kilka różnych przyczyn i rodzajów. Od typu łysienia zależy jakie leczenie łysienia można zastosować, aby uzyskać najlepsze efekty. Najczęściej spotykanym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe. Ten rodzaj wypadania włosów najczęściej występuje głównie u mężczyzn, jednak czasami również przytrafia się kobietom. Wypadanie włosów u kobiet może być spowodowane także otyłością, niedoczynnością tarczycy czy też odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Za łysienie androgenowe odpowiada głównie dihydrotestosteron, który wpływa niekorzystnie na mieszki włosów. Włosy najczęściej wypadają na czubku głowy oraz na zakolach. Kobiety zwykle natomiast łysieją od środka głowy. Innymi rodzajami łysienia są: telegenowe, plackowate, bliznowaciejące. W przypadku łysienia bliznowaciejącego szanse na wyleczenie są niewielkie.

Metody leczenia łysienia

Leczenia łysienia może być zarówno bardziej inwazyjne (techniki chirurgiczne) oraz łagodniejsze (preparaty do stosowania zewnętrznego, mezoterapia, laser). Metody chirurgiczne pozwalają na przywrócenie włosów w momencie gdy te nie są w stanie już odrosnąć, natomiast metody mniej inwazyjne stosuje się w momencie gdy istnieje możliwość wyeliminowania problemów z włosami, zregenerowania mieszków włosowych oraz pobudzenia ich do pracy. Poniżej prezentujemy najważniejsze metody leczenia łysienia.

Terapia laserowa

Jest to jedna ze skuteczniejszych metod, pozwalające na bezinwazyjne leczenie łysienia w wielu gabinetach trychologicznych. Jednym z nich jest z klinika włosa, mieszcząca się w Krakowie, która w tym celu wykorzystuje technologię LLLT, odkrytą w 1967 roku w Budapeszcie. Terapia wykonywana jest z pomocą laserowej opaski stymulującej wzrost włosów, która w efekcie stwarza doskonałe warunki do wzrostu nowych włosów.

Przeszczep włosów

Metoda ta jest najbardziej radykalna. Polega ona na pobraniu włosów z innych miejsc i wstawieniu ich tam, gdzie wystąpiło łysienie. Metoda ta niestety nie pozwala na zwiększenie ilości włosów, a tylko na przeniesienie ich z jednego miejsca na drugie. W miarę możliwości włosy pobiera się tak, aby nie było śladów wizualnych. Przede wszystkim należy pamiętać, że metoda ta nie hamuje powstawania dihydrotestosteronu oraz nie pobudza komórek włosów. Niestety niekiedy przeszczepy nie przyjmują się.

Implanty

Jest to modyfikacja przeszczepiania włosów. Leczenie łysienia przy wykorzystaniu tej metody jest bardziej skuteczne niż w przypadku przeszczepu. W miejsce brakujących włosów wszczepiane są inne pochodzące od osobnych dawców. Metoda ta ma dość sporą skuteczność, ale nie cieszy się zbyt wysoką popularnością.

Wcierki

Środki, które stosowane są miejscowo w skórze głowy. Lekiem, który najczęściej stosuje się w leczeniu tego rodzaju jest zwykle minoksadyl. Lek ten stosuje się dwa razy w ciągu dnia i ma za zadanie stymulować wzrost włosów.

Inne metody leczenia łysienia

Na rynku panują także inne metody wśród, których można znaleźć mezoterapię lub środki do stosowania doustnego. Każdy tych zastosowań ma swoje pewne plusy i minusy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.